AT TRADING, s. r. o.
Vdo logo
Šipka Hlavní strana
Šipka Úvodní stránka tachografy
Šipka VDO-Kienzle
Šipka WEEDER-ROOT
Šipka Digitální tachografy
Šipka Ověřování tachgrafů
Šipka Stahování dat tachografu
Šipka Tachografové kotoučky
Šipka Měřící přístroje VDO pro lodě

EC tachograf 1318
EC tachograf 1318
EC tachograf 1319
EC tachograf 1319
EC tachograf 1324
MTCO 1324
MTCO 1324
Tachograf VDO 1381
Tachograf VDO 1381
Tachograf Stoneridge SE 5000
Tachograf Stoneridge SE 5000
Tachograf Actia SmarTach
Tachograf Actia SmarTach

Tachografy VDO

Mannesmann Kienzle vyvíjí a vyrábějí již přes 60 let zapisovače jízdy a diagramové kotouče, které se na silnicích celého světa již milionkrát osvědčily. ES tachograf od firmy Kienzle ve spojení s originálním kotoučem zabezpečuje nejvyšší míru jakosti a spolehlivosti. Široká paleta různých tachografů ES umožňuje individuální uzpůsobení na speciální požadavky jednotlivých dopravních podniků, popř. výrobců užitkových vozidel. Veškeré ES tachografy odpovídají Nařízení (EHS) 3821/85 (kontrolní přístroj ES) stejně jako příslušným národním zákonům jako např. německému Nařízení StVZO § 57a. tento kontrolní přístroj ES je také zákonně předepsán podle AETR (Evropská dohoda o práci osob zaměstnaných v mezinárodní silniční přepravě) od dubna 1995 v zemích patřících ke smluvním stranám AETR.

ES tachograf 1318

Tachografy Kienzle 1318 mají montážní hloubku jenom 89 mm a rádius otvoru víčka 124 mm. Přehledné uspořádání stupnice umožňuje lehké odčítání jak ve dne, tak i v noci pomocí prosvětlovací techniky bez clony. Slaďování impulzů dráhy se děje elektronicky pomocí kódovacího spínače. Integrovaná elektrotechnika řídí registraci bezpečnou při manipulaci a zobrazování všech údajů, které se týkají řidiče a vozidla. Sériová automatika doby řízení samočinně přepíná na časovou skupinu "řízení", jakmile se vozidlo rozjede.

ES plochý tachograf 1319

Es plochý tachograf staví svojí nízkou hloubkou montáže jen 80 mm a automatickým naváděním, polohováním a vyhazováním diagramového kotouče nová měřítka v technice a konstrukci. Pomoci multifunkčního LC displeje jsou volitelně zobrazovány ujetá dráha, počet kilometrů za den a předem nastavené varovné hodnoty. Vedle automatické registrace doby řízení řidiče patří i záznam pasivní pracovní doby spolujezdce k základnímu provedení. Sladění dráhy / počet otáček se provádí přes programatorské rozhraní.

MTCO 1324

Poslední novinkou je v současnosti tachograf ve formátu autorádia. Není to pouze tachograf, ale současně i kontrolní přístroj, protože v současné době se pro záznam provozu začíná zvlášť kontrolní (registrační) přístroj a zvlášť ukazatel rychlosti. Je to příprava na přechod na digitální registrační přístroj, který je v současné době připravován v zemích EU, kde by měly záznamové kotouče nahradit osobní čipové karty řidiče.

Diagramový kotouč

Originální diagramový kotouč Kienzle je výrobek špičkové kvality podle normy ISO 9001 a současně vysoce komplexní a cenově nenáročný nosič údajů. Analogický jako tužkou napsané záznamy údajů na diagramovém kotouči odpovídají digitálnímu objemu údajů o rozsahu 2 MB nebo cca 518 hustě popsaných stran strojopisu. Pro řidiče je to důležitá dokumentace jeho chování v provozu a o dodržování sociálních předpisů. Podnikatel nebo vedoucí vozového parku získají z diagramu cenné údaje k hospodárnému řízení své flotily vozidel. A když by někdy mělo dojít k nehodě, umějí experti pro vyhodnocování od firmy Mannesmann Kienzle sekundu po sekundě rekonstruovat.

Je nutné dbát na používání správných tachografových kotoučků k danému typu tachografu. Na typovém štítku tachografu je v rámečku písmeno "e" a číslo té země, která vystavila osvědčení o schválení. Vedle rámečku je další číslo a toto číslo musíte najít na zadní straně tachografového kotoučku, pokud toto číslo není na kolečku nelze jej použít v tomto typu tachografu. Další důležitý údaj na kolečku je maximální rychlost, ta může být 100, 125, 140, 160 a 180 km/h.

Servis

Evropská servisní síť firmy VDO Kienzle zahrnuje více než 9000 partnerských firem. Tato hustota servisu je důležitým důvodem, proč se průmysl nákladních automobilů a proč mnoho držitelů užitkových vozidel se rozhodlo pro ES tachografy Kienzle.

V Evropské unii je totiž předepsáno kontrolovat zapisovače jízdy každé dva roky. A když někdy na cestách se přístroj porouchá, musí se bezodkladně vyhledat autorizovaná odborná dílna. A pak je dobře všude v Evropě znát v blízkosti servisního partnera firmy VDO Kienzle. Jedním z těchto smluvních partneru je i naše firma AT Trading, s.r.o..

Naším zákazníkům nabízíme prodej nových tachografů, záruční i pozáruční servis tachografů, máme v nabídce originální tachografové kolečka. Ověřování tachografů provadíme v našem Autorizované metrologickém středisku - naše přidělená značka je CZ K 45. Autodopravcům nabízíme rovněž vyhodnocování tachografových kotoučků na speciálním zařízení Kienzle.

Vše pro Vaší bezpečnost a pohodlí na cestách
AT TRADING, s.r. o., Sládkova 3245/38, 702 00 Ostrava, Moravská Ostrava, tel.: 602 788 125,   web: www.atrading.cz, Aktualizace: 7.12.2016 Optim. pro 800*600,   webmaster