AT TRADING, s. r. o.
Vdo logo
Šipka Hlavní strana
Šipka Úvodní stránka tachografy
Šipka VDO-Kienzle
Šipka WEEDER-ROOT
Šipka Digitální tachografy
Šipka Ověřování tachgrafů
Šipka Stahování dat tachografu
Šipka Tachografové kotoučky
Šipka Měřící přístroje VDO pro lodě
Měření spotřeby paliva
Měření spotřeby paliva
Měření spotřeby paliva

Tachografy WEDER-ROOT

WEEDER-ROOT

Popis

   Automatické tachografy série 2400 představují elektronicky řízené přístroje se záznamem na kotouček a formátu autorádia podle norem ISO 7736 tj.standard autorádio a je homologován podle VCA approval e110025 - e110027. Toto umožňuje montáž na nejrůznějších místech s minimálním zásahem do interiéru vozidla a zabezpečuje uživateli současně jednoduché a pohodlné zakládání a vyjímání kotoučků. Tachograf odpovídá směrnicím EU, což znamená, že rychlost a vzdálenost jsou zobrazovány a zaznamenávány v jednotkách ekvivalentních SI (km/h a km). Vedle zobrazení a záznamu rychlosti vozidla a ujeté vzdálenosti pracuje tachograf se reálným časem a zobrazuje aktuální čas na displeji. Hodiny ovládají mechanismus otáčení kotoučku v čase.

    Kulaté papírové záznamové kotoučky jsou pokryty voskovým filmem. Uprostřed je kapkovitý otvor, do kterého se přesně umísťuje unašeč otáčení kotoučku. V tachografu jsou zapisovací jehly, které jsou přitlačovány na povrch založených kotoučků a zanechávají vrypy v povoskované vrstvě. Za normálních podmínek jsou to tři zápisy : rychlost, druh pracovní činnosti a ujetá vzdálenost. Podle přání zákazníka může být tachograf naprogramován na zápis čtvrtého údaje - z kterého lze vyčíst fakta jako jízdy mimo silnice nebo otáčky motoru. Vpravo nahoře na displeji ukazuje počítadlo kilometrů ujetou vzdálenost ve formě sedmimístné číslice s přesností 0,1 km. Pod ní je zobrazován aktuální čas ve formě čtyřmístné číslice (režim 24 hod). Okamžitá rychlost vozidla je zobrazována na levé straně displeje. Tachograf je určen pro použití až dvou řidičů. K tomu slouží dva ovládací prvky, specifické pro každého řidiče, umístěné vlevo a vpravo od displeje. Každý prvek sestává z tlačítka pro volbu pracovní činnosti řidiče a z 3 ks LED, které signalizují aktuální činnost. Tři přídavná tlačítka jsou umístěna pod displejem. Zleva doprava se ovládá : tlačítko volby menu, tlačítko změn dat, tlačítko otevírání kazety s kotoučky. Obr. č. 1 znázorňuje popsané ovládací prvky a displej.

Vše pro Vaší bezpečnost a pohodlí na cestách
AT TRADING, s.r. o., Sládkova 3245/38, 702 00 Ostrava, Moravská Ostrava, tel.: 602 788 125,   web: www.atrading.cz, Aktualizace: 7.12.2016 Optim. pro 800*600,   webmaster